Úvodní stránka>Aktuality>Dvě branky okolo poločasu rozhodly o výhře domácích

SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ - 1.HFK OLOMOUC 2:0 (1:0)

Branky: 44. Neubert Martin, 49. Silný Jan.

Rozhodčí: Slabý Jiří - Lakomý Lukáš, Svoboda Radek. Delegát: Chytil Ivo.

Diváků: 312

SK HS Kroměříž: Kofroň - Matoušek, Budín, Látal, Jeleček - Cupák, Kovář (58. Strašák) - Krhut, Neubert(71. Pavelka), Michna - Silný (81. Stratil). Připraveni Svoboda - Šmerda. Trenéři Ivo Světlík, David Klimek.

1.HFK Olomouc: Mucha - Vedral, Horka, Řehák, Přikryl, Wolf (46. Nekuda), Buček, Šteigl (60. Kováč), Rýdel (81. Krejčí), Pyclík, Žák. Připraveni: Snášel - Marek, Langer. Trenér: Vlastimil Palička.

V sobotu se v Kroměříži odehrálo utkání dvou hanáckých celků, které měly špatnou podzimní část MSFL a oba přes zimu notně posilovaly. Výsledky má však na jaře o hodně lepší Hanácká Slavia Kroměříž, zatímco 1.Hanáckému fotbalovému klubu z Olomouce-Holice se příliš nedaří. To potvrdil i tento vzájemný souboj. Zpočátku vyrovnaný fotbal vygradoval těsně před přestávkou, kdy si po přetaženém rohu vrácený míč před branku našel Neubert a hlavičkou překonal brankáře Muchu. Martin Neubert stejně jako minule doma proti Zlínu B otevřel skóre a jeho branka byla velmi důležitá pro ráz utkání. Když 4 minuty po přestávce přidal druhou branku Silný, tak už se hosté nevzpamatovali a z Kroměříže odjíždí s prázdnou.

Komentář Davida Klimka:"Chtěli jsme odčinit ztrátu z minulého týdne a matematicky ukončit boj o záchranu. Zvládli jsme to, takže jsme spokojení. První půle byla z obou stran nervózní. Do zápasu jsme se dostali ke konci poločasu, kdy se nám podařilo dát ze standardky branku. Pak jsme přidali další gól a zbytek utkání jsme zkušeně dohráli. Splnili jsme cíl, kterým byla záchrana. Teď dostanou šanci hráči, kteří na jaře neměli tolik prostoru a soutěž budeme chtít důstojně dohrát."

Příští týden zajíždí Hanáci do Ostravy, kde se střetnou nyní již se sousedem z horní poloviny tabulky FC Odra Petřkovice. Ještě upozorňujeme na to, že oproti původnímu rozpisu utkání nastala změna, kdy doma proti 1.FC Slovácko B hrajeme již v pátek 26.5.2017 od 18:00 hodin.