Úvodní stránka>Aktuality>Divokou přestřelku zvládli nakonec lépe domácí

FC VELKÉ MEZIŘÍČÍ - SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ 5:4 (3:3)

Branky: 20. a 26. Simr Pavel, 42. Šuta Radim, 73. Smejkal Eduard, Demeter Robin - 31. 35. a 49. Neubert Martin, 45. Stratil Daniel

Rozhodčí: KOLÁŘ Jaroslav - OGRODNÍK Vlastimil, DOHNÁLEK Jan. Delegát: BENEŠ Jaroslav.

Diváků: 252

FC Velké Meziříčí: Zavadil – Čermák, Puža, Šimáček, Krejčí  -  Dolejš, Smejkal (90. Malec), Šuta (83. Souček), Demeter - Simr, Mezlík.  Trenér: Libor Smejkal.

SK HS Kroměříž: Šustr - Šmerda, Čep, Budín, Netopil - Hynčica, Stratil (82. Galetka), Hromek (76. Strašák), Steiner, Ferko (71. Pavelka) - Neubert. Náhradníci: Oral - Látal, Kašík, Cupák. Trenér: David Klimek.

Devět branek viděli diváci ve Velkém Meziříčí. Třetí kolo zavedlo Hanáky na Vysočinu, kde prohrávali, vyrovnali a chvíli i vedli. Hosté chtěli odčinit debakl z jara a v novém ročníku získat první výhru. Šest branek za poločas, to byl pro oko diváka vynikající poločas. Ve 4. minutě se výborně ukázal golman Šustr, kdy zlikvidoval roh domácích. V 8. minutě z pravé strany centr Dolejše, jen do rukavic golmana. Minutu později získal míč Steiner, bohužel pouze nastřelil jen hráče domácích, míč se odrazil na Hynčicu, bez cíle. V 10. minutě rozjel akci David Čep, poslal míč na Neuberta, ten si míč zpracoval a poslal na Steinera, posunul na Hynčicu a ten našel ve vápně Neuberta, hlavou minul. V 15. minutě byli ve velké šanci domácí, konkrétně Mezlík, který mířil na zadní tyč. Ve 20. minutě otevřel skóre Simr, z levé strany centr na zadní tyč. Ten samý hráč zvýšil stav na 2:0 ve 26. minutě z malého vápna. Ve 28. minutě měl na kopačkách akci Josef Ferko, kdy šel sám do velkého vápna, kde míč bohužel ztratil. Ve 31. minutě odpověděl Martin Neubert hlavou, stav utkání 2:1. O tři minuty později, ve 34. minutě po akci z levé strany Josef Ferko vystřelil z 25 metrů na golmana, ten míč vyrazil na Hynčicu a posunul na Neuberta, který vyrovnal. Ve 37. minutě minul branku Demeter. Ve 40. minutě rozjeli hanáci z pravé strany David Steiner obešel hráče a poslal vpřed Neuberta, bez výsledku. Ve 42. minutě hosté zvýšili na 3:2, po akci z pravé strany na zadní tyč Šuta, na míč si golman Šustr bohužel jen sáhl. Hanáci dlouho nečekali a skvělým gólem srovnal na 3:3 Daniel Stratil, kdy po rohu Hynčici a odraženém míči od Davida Čepa dostal míč na hranici 20metrů a trefil šibenici.

Hanáci ještě 20 minut před koncem utkání vedli. Druhý poločas, konrétně 48. minuta patřila Hanákům. Ferko vybojoval míč, poslal na Steinera ten zkusil z 20metrů vystřelit, minul. O minutu později zvýšil skóre Neubert 3:4 z pokutového kopu. V 61. minutě vystřelil ke zdálenější tyči Josef Ferko, bohužel mimo. V 63. minutě zachránil Hanáky Radovan Budín, kdy skvělým zákrokem zlikvidoval míč v malém vápně. V 65. minutě dostal ŽK David Steiner. Do sestavy zasáhl David Klimek v 71. minutě a poslal na hřiště Pavelku místo Ferka. V 73. minutě domácí odpověděli a hlavou vstřelil gól na 4:4 Smejkal. Patnáct minut před koncem utkání vystřídal Hromka Strašák. V 78. minutě rozhodčí odpískal druhou penaltu utkání, tentokrát na straně domácích a Demeter nechyboval 5:4, Stratil ŽK. Daniel Stratil jako autor jednoho z gólů pustil na hřiště Adama Galetku v 82. minutě. Pět minut před koncem utkání centroval Strašák do malého vápna a Hanáci vybojovali dva rohy. Poslední akci měl na kopačkách David Hynčica z 20metrů těsně minul branku.

Ohlasy k zápasu:

Daniel Stratil(hráč): ,,V dnešním zápase jsme nebyli o moc horší a zasloužili by jsme si minimálně bod. Škoda těch laciných gólů, které dostáváme a my se docela nadřeme na naše góly." Popiš nám tvůj bezvadný gól do šibenice. ,,Ve 43. minutě se po rohu ke mě odrazil balón, tak jsem nepřemýšlel, vystřelil na bránu a bylo to tam."

Josef Ferko(hráč): ,,Utkání ve Velkém Meziříčí hodnotím tak, že to bylo zlepšení oproti minulému zápasu s Líšní směrem dopředu, ale naopak zhoršení směrem dozadu. Kde jsme propadli snad při všech balónech ve vápně. Měli bychom se zlepšit do příštího zápasu v držení balónu a nebýt tak zbrklí a neodkopávat balóny. Pak zbytečně zalezeme a soupeř nás tlačí na malém vápně a z toho dostáváme góly."

-referát připravila K. Haldinová, vedoucí mužstva-

• Videozáznam z utkání je zde.
  • Další podrobnější informace z průběhu utkání jsou zpracovány v reportáži zde (zdroj onlajny.com).