SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ - SK SPARTAK HULÍN 1:1 (1:1)

Branky: 28. Steiner David - 42. Postava Pavel

Rozhodčí: Kubica Martin - Polanský Jan, Kondler Petr. Delegát: Bábiček Josef.

Diváků: 1 046

SK HS Kroměříž: Šustr - Šmerda, Čep, Budín, Netopil - Silný (78. Hynčica), Stratil, Zavadil, Strašák (70. Hromek), Steiner - Neubert (90. Galetka). Náhradníci: Oral - Kašík, Látal, Ferko. Trenér: David Klimek.

SK SPARTAK HULÍN: Chytil – Krhut, Číhal, Zlámal, Vyskočil – Postava, Matoušek, Dvořáček, Šrom (59. Barcuch) – Ondřejka, Pospíšil (84. Minář). Trenér: Jindřich Lehkoživ.

Historie derby se začala psát už v roce 1929, když v přátelském utkání vyhrál Hulín doma 4:2. Prvním opravdovým vrcholem byl zápas v sezoně 1942/43, který Hulín doma vyhrál 3:2, a na porážku své Slavie se přijelo podívat 2000 fanoušků z Kroměříže. Celkově je však z pohledu historie všech odehraných derby úspěšnější celek Kroměříže.

Derby podzimní části MSFL se odehrálo ve středu 7.9.2016 za nádherného pozdně-letního počasí a vedení domácího klubu připravilo vše proto, aby bylo výjimečnou událostí oproti standardu MSFL posledních let. To se dokonale podařilo, protože oproti posledním ročníkům se podařilo na pěkný stadion na Obvodové nalákat výbornou návštěvu, kdy přišlo 1 046 platících diváků a k tomu dalších téměř 400 dětí, mládeže či žen se vstupem zdarma. Obrovskou zásluhu na tomto svátku měl I. místopředseda FAČR, čestný prezident plus generální sponzor obou klubů a čerstvě i kandidát do Senátu PČR pan Zdeňek Zlámal, který toto derby osobně zaštítil. Pod jeho režií měl každý návštěvník připravenu grilovanou klobásu a pivo zdarma, zdarma také slosovatelný zpravodaj na který se daly vyhrát hodnotné ceny, slavnostní výkop provedl slavný internacionál Zdeněk Nehoda a o přestávce zazpíval populární zpěvák Stanislav Hložek. Kdo přišel, tak určitě nelitoval. Obě fotbalové jedenáctky pak doprovodili mládežničtí fotbalisté, což atmosféru dokonale dokreslilo.

Vedoucí domácího mužstva Kristýna Haldinová pak utkání zhodnotila takto:"Domácí v derby chtěli ukázat, že ještě vše není ztracené a zabojovali. Hulín ukázal, jak dobrým soupeřem dokáže být a oba celky si připsaly bod. Derby zpříjemnili i zajímaví hosté jako Zdeněk Nehoda, Zdeněk Zlámal nebo Standa Hložek. Hned v úvodu se ukázali domácí i hosté. První velkou šanci měl Silný ve 14.minutě, kterého vyslal David Steiner, ale golman Chytil byl připraven. V 19.minutě se ukázal Ondřejka, kdy jeho střela těsně minula břevno Šustrovi branky. Ve 21.minutě získal míč dorostenec Zavadil, vedl míč do přečíslení, ale odkopl ho moc daleko mimo dosah spoluhráčů. Ve 23.minutě rozjetou akci hulínských zastavil hlavou David Čep. Ve 26.minutě Strašák vybojoval míč a Steiner měl gól na kopačkách, trefil jen obránce hostí. Ti pak rozjeli akci naštěstí pro domácí bez závěrečné střely, čili tzv.nedáš, dostaneš, ale tentokrát bez cíle. 29.minuta patřila domácím. Z pravé strany dorostenec Šmerda poslal míč centrem do pokutového území a Steiner na zadní tyči z voleje placírkou nechyboval. Další slibnou akci měl Neubert, kdy hlavičkou poslal míč do rukavic připraveného Chytila. Ve 43.minutě po vyražené střele Krhuta se k míči po nepodařené opakované střele stejného hráče dostal ve vápně Postava a po zemi k tyči vyrovnal stav na 1:1. Po poločasovém programu, ve kterém vystoupil Standa Hložek a zazpíval jednu ze svých známých písní utkání pokračovalo ve větším tlaku. Samotný druhý poločas přinesl mnoho faulů a emocí. Dobrou akci měli Hanáci v závěru utkání, Hynčica našel Steinera v malém vapně, ale bez cíle. V 86. minutě se mohl prosadit Honza Hromek, který těsně minul branku Chytila. O minutu později získal míč Matoušek, který nenašel nikoho v modrém dresu. V 89. minutě zasáhl dvakrát výborně brankář Martin Šustr a zabránil tak nebezpečně rozjeté akci hostí."

• Videozáznam z utkání je zde.
  • Další podrobnější informace z průběhu utkání jsou zpracovány v reportáži zde (zdroj onlajny.com).