Úvodní stránka>Aktuality>Debakl mužů v Hlučíně

FC HLUČÍN - SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ 6:0 (3:0)

Branky: 22., 54. a 87. pen. Szotkowski Marek, 26. a 35. pen. Badalyan Gevorg, 71. Sasín Radek.

Rozhodčí: Trávníček Miroslav - Mikeska Karel, Mojžíš Jakub. Delegát: Mužík František.

Diváků: 175

FC Hlučín: Hampel – Štefek, Heiník, Masaniec, Žižka – Hudeczek (81. Jančík) - Dostál, Foltýn, Lukáš (75. Krejčí) – Badalyan (70. Sasín), Szotkowski. Trenér: Milan Valachovič.

SK HS Kroměříž: Šustr - Šmerda, Čep, Budín, Netopil - Hynčica (46. Strašák), Látal, Steiner, Ferko (65. Galetka) - Silný (43. Hromek), Neubert. Náhradníci: Oral - Kašík, Stratil. Trenér: David Klimek.

Domácí fotbalový klub Hlučín odčinil debakl z minulého kola v Uničově a hosté z Kroměříže stále čekají na výhru. Hlučín se doma ukázal v nejlepším světle. Hned v úvodu utkání se domácí Badalyan dostal do šance centrem, který pro hosty zajistil Daniel Šmerda. Z poloviny hřiště PVK se mohl prosadit Foltýn, míč skončil za bránou. Další akci měl na kopačkách Szotkowski a v tomhle duchu se nesla první desetiminutovka utkání. V 10. minutě se k míči dostal Silný, ale rozhodčí odpískal ofsajd. Po propadnutí rohového kopu, se k míči postavil Steiner a z levé strany vystřelil ke vzdálenější tyči. Gól padl v 22.minutě z centru doklepl míč Szotkowski (1:0). O pár minut zasáhl Budín výbornýcm zákrokem a zmařil šanci domácím. Minutu na to, 26.minuta patřila hlučínským. Z levé strany k pravé tyči kolem Šustra zamířil Badalyan (2:0). Deset minut před koncem utkání rozhodčí odpískal penaltu pro domácí, ke které se postavil Badalyan a nechyboval (3:0). David Klimek zasáhl do sestavy ve 41.minutě, kdy dolů poslal Silného a dal šanci Hromkovi. Slibnou akci měli Hanáci v závěru poločasu, Hromek-Hynčica, který Neuberta nenenašel. Do druhého poločasi Hanáci nastoupili s jednou změnou, dolů odešel Hynčica a nastoupil Strašák. V 51. minutě zkusil vystřelit Steiner, bez cíle. V 53. minutě po rohu lízl hlavou míč Budín, bohužel mimo, tohle byla šance na snížení stavu.  V 54. minutě dostal míč za obranu Szotkowski a přeloboval golmana Šustra (4:0). V 57. minutě se k rohovému kopu postavili Hanáci, Strašák, našel na přední tyči Látala, který míč hlavou doklepl do sítě. Rozhodčí gól neuznal a roh se kopal znovu. V 59. a 60. se žlutilo u Hanáků Strašák/Šmerda. Poslední střídání provedl Klimek v 64.minutě Ferko-Galetka. Dvacet minut ořed koncem utkání měli Hanáci šanci z malého vápna, bez cíle. Střídající Sasin se prosadil v 71. minutě z pravé strany (5:0). Další hlavičku po rohovém kopu měl Budín, trefil tyč hlučínských a dohrát akci Hanáci nedokázali. V závěru utkání vstřelil Szotkowski poslední gól utkání z pokutového kopu (6:0).

Ohlasy k zápasu:

Milan Valachovič, trenér FC Hlučín: "Celý tým musím pochválit. Kluci hráli dobře, podařilo se nám odčinit vysokou porážku z minulého kola."

-referát připravila K. Haldinová, vedoucí mužstva-

• Videozáznam z utkání je zde.
  • Další podrobnější informace z průběhu utkání jsou zpracovány v reportáži zde (zdroj onlajny.com).