SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ - FC ZBROJOVKA BRNO junioři 2:1 (0:0)

Hráno v úterý 17.7.2018 v Kroměříži

Branky: Motal, Hubr - Mach.

SK HS Kroměříž: Kofroň - Šmerda, Šustr, Matoušek, Prajza - Cupák,Motal - Marchuk, Hirsch, Mlýnek - Silný. Střídali: Záleský - Kovář, Vasiljev, Jeleček, Krhut, Hloch, Hubr, Okleštěk. Trenér Bronislav Červenka.

FC ZBROJOVKA Brno junioři: Mrázek - Sedlmajer, Blažík, Kropáček, Pyš (65. Hykš) - Mach, Holman, Moučka - Kroutil, Pachlopník (46. Rogožan), Doubravský (75. Batelka). Trenéři Dostálek a Doležal.

Na travnatém hřišti č. 2 sehráli Hanáci další přípravné utkání, tentokrát proti juniorům Brna. O těsné výhře domácích rozhodl nadějný útočník Hubr, který je v Kroměříži na testování.

SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ - MFK VŠKOV 1:0 (1:0)

Hráno v sobotu 21.7.2018 v Těšnovicích

Branka: 42. Kovář

SK HS Kroměříž: 1 poločas: Floder (60. Kofroň) - Hirsch,  Prajza (67. Dvořák), Matoušek, Jeleček - Cupák, Okleštěk (67. Motal) - Krhut (60.Marchuk), Kovář, Mlýnek (65. Berčík) - Silný (65. Sedláček). Trenér Bronislav Červenka.

V horkém sobotním dopoledni se střetli dva soupeři, kteří se vzájemně znají z mistrovských bojů MSFL. I z toho důvodu byl k vidění vesměs vyrovnaný souboj, přičemž kvalita a herní nasazení obou celků sneslo měřítko třetiligového fotbalu. Hosté zpočátku více drželi míč na svých kopačkách, ale jako první zahrozili domácí, když ve 21. minutě pálil nádherně zpoza vápna do břevna Silný, jehož opakovanou střelu z podobné pozice výborným zákrokem vyrazil hostující brankář. Na druhé straně testovaný brankář z Brna Jiří Floder reflexivně vyrazil hlavičku hráče Vyškova z bezprostřední blízkosti. Skóre utkání otevřel Kovář, který se na hranici vápna chytře uvolnil a přesnou střelou k tyči v podstatě rozhodl zápas na 1:0. Pojistit vedení domácích mohl Silný, který měl po chybě brankáře vyběhnutého mimo velké vápno před sebou prázdnou bránu, ale tísněn protihráčem nedokázal zacílit přesně. Podobná situace se odehrála v 63.minutě v opačném gardu, kdy lob Přerovského skončil na tyči jinak již překonaného brankáře Kofroně. Vyškov byl několikrát blízko vyrovnání, zejména Přerovský zásoboval své spoluhráče nebezpečnými centry, ale vždy chyběl kousek do gólového dotažení. Když na druhé straně hřiště gólovou střelu Marchuka na poslední chvíli tečoval hotující hráč těsně nad, tak utkání skončilo jednogólovou výhrou Hanácké Slavie.