Úvodní stránka>Aktuality>Bojovnost sestupem ohrožených Otrokovic převyšovala hru Hanáků

FC VIKTORIA OTROKOVICE - SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ 3:1 (1:0)

Branky: 4. Jasenský Adam, 60. Bojda Daniel, 74. Kiška Jiří - 90. Motal Lukáš (pen.)

Rozhodčí: Gasnárek Michal - Vostrejž Ivan, Hlubinka Jakub. Delegát: Šoukla Roman.

Diváků: 178

FC V. Otrokovice: Semanko – Vašulka, Malý, Zábojník, Pěnička – Byrtus, Jasenský, Bojda (78. Fiala), Mlýnek (66. Kiška) – Jurča (81. Červenka), Chwaszcz
Trenér: Marek Sedlák.

SK HS Kroměříž: Kofroň - Stratil D., Matoušek, Hloch, Jeleček - Cupák, Motal - Blanař, Sedláček (83. Vyhlíd), Berčík (38. Vasiljev) - Kovář (78. Neubert). Připraven Rotrekl, Stratil. Trenéři: Jaroslav Baďura, Ivo Světlík, David Klimek.

V páteční podvečer se na stadionu v Otrokovicích-Kvítkovicích odehrálo krajské derby mezi soupeři z nedalekých měst. Vinou dvou moravských sestupujících z druhé ligy se domácí pořádně namočili do sestupových vod MSFL, oproti tomu hosté v podstatě nemají žádné postupové ani sestupové starosti, možná snad v několika posledních kolech bojují sami se sebou a se svými výkony.

Domácí začali s daleko větším nasazením a bojovností než hosté a hned ve čtvrté minutě šli do zaslouženého vedení. Hanáci za cenu faulu hasili rychlý průnik výborně hrajícího Mlýnka a k přímému volnému kopu kousek za hranicí šestnáctky se postavil tradiční exekutor Jasenský. Jeho technickou střelu přes zeď nedokázal před brankářem couvající stoper Matoušek odkopnout a brankář Kofroň přes jeho clonu nedokázal zareagovat. Po úvodní brance se domácí zatáhli do hlubokého obranného bloku a přenechali iniciativu Hanákům. Jejich pomalá a statická hra neměla moc šancí na překonání zesílené defenzivy Otrokovic, navíc menší hrbolaté hřiště nedovolovalo hru zrychlit a zpřesnit. Domácí měli po brejku dobrou šanci na zvýšení náskoku, ale zakončení Mlýnka zneškodnil výborným zákrokem Kofroň.

Podobný obraz hry byl vidět i po přestávce, Hanáci se snažili něco vymyslet, ale moc jim to nešlo. Domácí také zpočátku druhé půli vycházeli ze zajištěné obrany, čekali na chybnou rozehrávku hostů a spoléhali na rychlé brejky. Ty jim šly výborně. V 60.minutě se po jednom z nich dostával do vápna Bojda a ač tísněn postupně třemi protihráči tak se dokázal protlačit až do gólového zakončení. Hosté si pak vypracovali slušnou šanci Kováře, který se po křížném pasu dostal z mírného úhlu před Semanka, ten ale dobře vyběhl a střelu vyrazil hrudí mimo nebezpečí. Po jedné z mnoha nevynucených ztrát Hanáků rozehrály Otrokovice další rychlý kontr, přičemž na konci strojově přesné kombinace byl Kiška, který elegantním obloučkem přehodil vybíhajícího Kofroně. Hostující brankář Kofroň pak ještě vynikajícím zákrokem vytáhl hlavičku Jurči na břevno. O vítězí utkání bylo rozhodnuto, zaslouženou výhru domácích nedegradovala ani inkasovaná branka v poslední minutě, kdy se z pokutového kopu nemýlil Motal.

Komentář Ivo Světlíka:"Měli jsme možná platonický tlak, ale nic neřešil. V prvním poločase jsme neměli centr ani střelu, prostě nic. To je jenom úkaz toho, jak my poslední zápasy odehráváme. S některými hráči se asi budeme muset rozloučit. Beru absence, ale jak tam chybí nadšení, zápal a bojovnost, těžko se hraje. Viktorka zvítězila zcela zaslouženě. Věděli jsme, že Otrokovice budou v existenčním zápase hrát o život, což se potvrdilo. Soupeř nás agresivitou, nadšením a ochotou prostě předčil po všech stránkách

."

• Videozáznam utkání na TV COM je zde.
  • Reportáž se sportovního serveru onlajny.com je zde
  • Článek regionálního serveru zlinsky.denik.cz včetně fotogalerie je zde
  • MSFL odkaz na oficiální data soutěže.

Další utkání odehrají Hanáci v Hulíně a po dohodě obou celků byl zápas přeložen na úterý 5.6.2018 od 17:00 hodin.