1.HFK OLOMOUC - SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ 0:1 (0:0)

Diváků: 112

1.HFK Olomouc: Mucha - Kováč (58. Štěpánek), Kotouč, Lysoněk, Grézl - Šteigl (76. Hornich), Bernard, Rozsíval, Tögel - Danis, Heinz. Trenér: Oldřich Machala.

SK HS Kroměříž: Petr – Matoušek, Swiech, Budín, Jeleček – Krška (60. Strašák), Látal (46. Hromek) – Žák, Haša (87. Nevřala), Ševčík - Neubert.
Připraveni Šustr, Kašík, Silnica. Mimo nominaci Unger, Horák, Drápal. Zraněn Steiner. Trenér: Vlastimil Chytrý.

Utkání v Olomouci-Holicích mělo posunutý začátek kvůli kolizi s ligovým zápasem sousední Sigmy. To v dalším parném dni nebylo nic příjemného. Domácí vedeni novým zkušeným koučem Machalou se s tím v prvním poločase vypořádali o poznání lépe, měli svižnější a větší pohyb, větší nasazení a bojovnost, ale předfinální či finální fázi akcí řešili zbrkle. Šest minut před přestávkou se hosté dostali k ojedinělé útočné akci, kdy střelu Žáka vyrazil do boku brankář Mucha, který následně při na brankáře zvláštním souboji o odražený míč naplno trefil skluzem zezadu Neuberta, ale k překvapení všech na stadionu se penalta nekopala. Zato hned vzápětí se na druhé straně děly zcela opačné věci. Exligový Heinz si zaběhl na nákop za obranu, ale brankář Petr rychlým vyběhnutím a pohotovým zákrokem jeho velkou šanci zmařil. K odraženému míči se dostával Danis, který v souboji se Swiechem ve vápně šikovně upadl a tentokrát se penalta pískala rezolutně. Pokutový kop však Heinzovi zneškodnil brankář Petr. Krátce před poločasem ještě napřáhl z rohu šestnáctky Togel a jen těsně minul horní roh branky.

Po přestávce se hosté zlepšili a domácím jakoby odcházely síly, kterých do prvního poločasu investovali opravdu hodně. Postupem času se míč stěhoval častěji na kopačky kroměřížských hráčů, kteří se konečně dostávali také ke kombinacím. Pološance Ševčíka a Neuberta či táhlá střela Haši ještě ke golu nevedly. V 78.min. hasil za cenu úmyslné ruky přečíslení hostů domácí Rozsíval a následný trestný kop poslal Jeleček parádně přes zeď na 0:1. Domácí už na zvrat neměli, hosté ke konci podrželi míč a zápas tak skončil jejich těsnou výhrou.